• SČK - prednáška o prvej pomoci

• Utorkové dopoludnie 25..10. sa nieslo v znamení malých záchranárov. Všetky deti od najmladších škôlkarov až po najstarších štvrtákov sa v dvoch cykloch zúčastnili prednášky, ktorá bola spojená s praktickými ukážkami základov prvej pomoci. Deti si pod vedením inštruktorky SČK v Dolnom Kubíne a jej asistentiek vyskúšali obväzovanie rany, použitie trojrohej šatky pri zlomeninách, prvú pomoc pri dusení, ale aj masáž srdca  a záklon hlavy. Zopakovali si všetky dôležité telefónne čísla, stabilizovanú polohu, zoznámili sa s defibrilátorom a jeho fungovaním. Veríme, že pravidelným školením a opakovaním základných záchranárskych zručností sa z nich stanú sebavedomí ľudia, ktorí budú schopní, v prípade potreby, podať plnohodnotnú prvú pomoc.

• Hudobný program

• Dňa 18.10. sa deti z MŠ a žiaci prvého a druhého ročníka  zúčastnili výchovno- vzdelávacieho programu agentúry NOBBO. Program na tému "Moje telo" bol spracovaný hravou a modernou formou, o čom svedčilo aj nadšenie detí, ktoré sa ozývalo celou budovou školy. Deti mali možnosť zaspievať si a zatancovať na živú hudbu. Nechýbalo ani odpovedanie na otázky a sladké odmeny. Vďaka programu si  deti odniesli  nie len krásny zážitok, ale dozvedeli sa aj nové informácie.

• Jeseň plná vitamínov a zdravia

• V spolupráci s OZ Čimo sme v pondelok 17. októbra obliekli našu školu a škôlku do zaujímavej pracovnej atmosféry. Od rána sme sa venovali darom jesene, ktoré deti nosili do školy aj do škôlky v priebehu mesiaca október. Najskôr sme spoločne na chodbe tlačili kapustu. Neskôr k nám prišla výživová poradkyňa Ing., Bc. Lýdia Števaňáková, ktorá deti aj rodičov previedla základnými pravidlami zdravého stravovania, ktoré je plné živín a vitamínov. Po prednáške sa deti s rodičmi rozišli po škole a v jednotlivých triedach sa pridali ku aktivitám, ktoré si pripravili pani učiteľky a realizovali ich so všetkými deťmi a žiakmi. Rodina, ktorá zvládla všetky pripravené aktivity, dostala od nás pamätný list, ako malú spomienku na pekný deň v ZŠ s MŠ Čimhová. V tento deň prišlo ku svojim deťom 30 rodičov, alebo iných rodinných príslušníkov, ktorí si našli čas. Navštívila nás aj predsedníčka OZ Čimo Bc. Terézia Loffajová. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto peknej akcii!

• 4. október si verejnosť ako Svetový deň zvierat pripomína od r. 1931. World Animal Day prináša príležitosť zamyslieť sa aj nad tým, či náš vzťah k zvieratám a to, čo nám poskytujú, je rovnako obohatením a dobrodením pre ne. Pri tejto príležitosti si aj my v škole v rámci environmentálnych aktivít pod vedením koordinátorky p. uč. Maďarovej organizujeme náš vlastný Deň zvierat, kedy si môžu na jednu vyučovaciu hodinu doniesť deti svoje zvieratko, o ktoré sa doma starajú. Ak nemôžu doniesť zvieratko, stačí aj fotografia. O zvieratkách nám deti porozprávajú na spoločnom  stretnutí  aj s deťmi z MŠ na chodbe, kde majú všetci možnosť zvieratká vidieť a niečo sa o nich dozvedieť.

• Lazy goat - anglické divadlo

• V utorok 4. októbra sme sa v chladnom a upršanom počasí vybrali s tretiakmi a štvrtákmi do mestského kultúrneho strediska v Trstenej. Cestovali sme spojovým autobusom a nikto z nás tento malý výlet neľutoval, pretože sme boli na veľmi dobrom predstavení, ktoré pre deti pripravilo Divadelné centrum. Išlo o činohernú anglicko-slovenskú rozprávku s pesničkami, inscenovanú ako učebná pomôcka pre začiatočníkov. Rozprávka o namyslenej a drzej koze je predlohou voľnej divadelnej adaptácie, v ktorej kozu najskôr zvieratká vyženú z dvora, pretože nechce pracovať. Po úteku do lesa koza obsadí líščí domček a nechce z neho von. Líška kozu nikdy v živote nevidela a myslí si, že je to čert. O pomoc prosí bojazlivého vlka, potom hlúpeho medveďa, ale nikto si s kozou nevie dať rady. Nakoniec kozu vyženie maličký ježko, ktorý sa kozy nebojí a pichliače má ostrejšie než koza rohy.