• 2% dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces v škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, akou je aj naše Občianske združenie ČIMO. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

Podávate si daňové priznanie sami?

Postup pre právnické osoby

• Karneval

• V piatok 25.2. sa naša škola zmenila na veselú, spievajúcu a tancujúcu rozprávkovú krajinu, kde sa stretli postavy rozprávkové aj nerozprávkové a spoločne sa zabávali pri dobrej hudbe, súťažili, tancovali aj spievali. O chutné šišky a čaj sa postarali zamestnanci školy v spolupráci s Radou rodičov, ktorá tiež zabezpečila darček pre všetky karnevalové masky. Aj napriek opatreniam, ktoré nám neumožnili mať spoločný karneval na chodbe, všetky deti prežili, aj vďaka snahe učiteliek a všetkých zamestnancov školy, pekný karnevalový deň.

• Covid opatrenia - zmeny od 28.2.2022

• Izolácia– platí len pre osobu pozitívne testovanú – po zistení pozitivity kontaktovať ošetrujúceho lekára. Žiak je doma v izolácii podľa pokynov lekára – zvyšok triedy pokračuje vo vyučovacom procese.

Karanténa – týka sa osoby, ktorá bola v kontakte s pozitívne testovanou osobou. Do karantény ide žiak iba vtedy, keď má príznaky ochorenia a kontaktuje svojho lekára. Ak je žiak označený ako úzky kontakt po stretnutí s pozitívnou osobou v škole a nemá príznaky, pokračuje riadne vo vyučovaní. Trieda pokračuje vo vyučovacom procese. Osoba označená ako úzky kontakt je po kontakte s pozitívnou osobou povinná používať 10 dní rúško.

Hromadne už triedam nebude karanténa nariaďovaná.

Pri nástupe do školy (napr. po prázdninách), alebo ak chýba dieťa, žiak viac ako tri dni (vrátane víkendu – napr. piatok + sobota + nedeľa) predkladá rodič Prehlásenie o bezpríznakovosti (Edupage, alebo vytlačené). Rodič môže žiaka ospravedlniť na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní (dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní).

Rúško:

- v triedach nepovinné,

- na chodbách – áno,

- na vyučovaní, kde dochádza k zmiešaniu žiakov rôznych tried - áno,

- po kontakte s pozitívnou osobou je povinné používať 10 dní rúško (výnimku majú deti do 6 rokov)

V prípade pozitivity žiaka je rodič povinný túto informáciu bezodkladne oznámiť triednemu učiteľovi.