• Plody jesene

• Opäť je tu jeseň a s ňou naša výzva, aby deti a žiaci nosili do školy zaujímavé jesenné plody, ktoré budeme spoločne poznávať, ochutnávať, spracovávať rôznymi spôsobmi, ale predovšetkým sa z nich budme TEŠIŤ.

ĎAKUJEME!

• Do školy na bicykli

• Aj naša škola sa opäť zapája do kampane Do školy na bicykli, ktorá sa realizuje od 27.septembra do 8. októbra 2021.

Hoci kampaň v názve hovorí o bicykloch, jej cieľom je podporiť akýkoľvek spôsob prirodzeného pohybu pri dochádzaní do školy. Okolie našich škôl je čoraz vo väčšej miere obliehané automobilmi. Deti pri vstupe do školy dýchajú znečistený vzduch a čelia stresovým a často nebezpečným situáciám. Školské dvory sa nám pomaly menia na parkoviská. Takto by predsa nemali vyzerať školy 21. storočia! Kampaň pre podporu prirodzenej a zdravej školskej mobility nie je len súťažou. Ponúka riešenia, príklady dobrej praxe zo škôl na Slovensku a príbehy, ktoré rozbicyklovali školy. Viac nájdete na webe kampane www.doskolynabicykli.sk a na sociálnych sieťach. Vyhlasovateľom kampane je Ministerstvo dopravy a výstavby SR, organizátorom je Cyklokoalícia. Partnerom kampane je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

• Kreslíme Tatry

• V rámci mikroprojektu "Úloha Euroregiónu Tatry"- v šírení kultúrneho dedičstva poľsko-slovenského pohraničia sa v júli naše deti zúčastnili súťaže Kreslíme Tatry. Odmenení boli: J.Lupták, J. Ďubašíková a M.Stas.