• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Druhého marca sme sa započúvali do umeleckého slova prostredníctvom ukážok poézie a prózy v podaní našich žiakov. V školskom kole recitačnej súťaže  sa  v kategórii poézie a prózy predstavilo spolu 16 recitátorov zo všetkých štyroch ročníkov. odborná porota zložená z učiteliek základnej školy si všetkých súťažiacich pozorne vypočula a rozhodla nasledovne:poézia - 1. miesto Janka Ďubašíková, 2. miesto Matúš Števuliak, próza - 1. miesto Marianna Špulierová, 2. miesto Ester Dudová, 3. miesto Tomáš Viktor a Václav ĎubašíkVšetci zúčastnení boli odmenení diplomom aj vecnými cenami. Výhercom blahoželáme.

• Deň vody

• 22.marca si milióny ľudí na celom svete pripomínajú sviatok Svetové ho dňa vody. Jednou zo základných potrieb je voda. Napriek tomu, že celkové zásoby vody sa vďaka kolobehu vody v prírode javia ako nevyčerpateľné, závisia od regionálneho členenia a potenciálneho znečistenia- preto musí byť jednou z priorít ľudstva ochrana vodných zdrojov a udržateľnosť vodné cyklu. Svetový deň vody má za úlohu pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia a rozvoj ľudskej spoločnosti. V škole sme sa venovali vode vo všetkých ročníkoch a na všetkých vyučovacích hodinách. Prezentácie, hry, kvízy, rozprávky, pojmové mapy, pracovné listy, pokusy aj ochutnávka vody - to všetko pripravili vyučujúce pre žiakov, aby si spoločne uvedomovali význam vody. Voda sa objavovala aj v matematických úlohách, v príbehoch a vetách na slovenskom jazyku, nechýbali piesne o vode. Veríme, že sme našim tematickým dňom prispeli, aspoň malou kvapkou, k ochrane životného prostredia.

• Všetkovedko

• Všetkovedko je súťaž, v ktorej sú otázky zo všetkých oblastí, s ktorými  sa deti doteraz stretli – prvouka, prírodoveda, vlastiveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, hudobná výchova, výtvarná výchova, informatická výchova, dopravná výchova. Zúčastniť sa môžu deti z celého Slovenska. Z našej školy sa prihlásilo 10 žiakov. V 12. ročníku súťaže sa najviac darilo štvrtáčke Agátke Števuliakovej, ktorá sa zaradila medzi 30 % najúspešnejších riešiteľov a získala titul a diplom VŠETKOVEDKO aj peknú cenu. Okrem toho bola aj najúspešnejšou súťažiacou školy a získala titul VŠETKOVEDKO ŠKOLY. Výborným súťažiacim bol aj druhák Dávidko Ťapaj. Podobne ako Agátka, aj on získal diplom VŠETKOVEDKO aj peknú cenu. Ostatní zúčastnení žiaci získali diplom VŠETKOVEDKO UČEŇ.