• Základná škola s materskou školou Čimhová

Figurová Kristína (tretia)

Streda 26. 1. 2022

Kalendár

• V utorok 25.1. popoludní sme si vypočuli deväť žiakov 2. -4. ročníka, ktorí sa najlepšie pripravili na prednes slovenských povestí. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách a postup do okresného kola je určený tým, ktorí sa umiestnili na 1. mieste vo svojej kategórii.

1. kategória: 1. miesto - Tomáš Viktor, 3.A, 2. miesto - Karolína Prídavková, 2.A, 3. miesto - Matúš Svorník,3.A a Ema Dudová, 2.A

2. Kategória: 1. miesto - Marianna Špulierová, 4.A, 2. miesto - Matúš Števuliak, 4.A, 3. miesto - Janka Ďubašíková, 4.A

• Aj keď ani tento rok nemohli deti vystúpiť so svojím vianočným programom pred svojimi rodičmi priamo v škole, pripravený program pani učiteľky natočili a videá poslali rodičom, aby sa aspoň na diaľku potešili z krásnych piesní, tancov, scénok aj vinšov v podaní malých hercov - detí z našej materskej a základnej školy. Pripravený program bol veľmi pestrý, farebný a bohatý. Ponúkame Vám z neho aspoň niekoľko ukážok.

• S blížiacimi sa sviatkami vchádzajú do našich domovov rôzne vône, ktoré nám ich pripomínajú. Bez vône medovníkov si ani v škole nevieme Vianoce predstaviť. Okrem vianočnej výzdoby sa musí škola rozvoňať medovníkmi, ktoré pečú všetky deti spolu so svojimi pani učiteľkami. Trinásty december bol tým dňom, keď sa v jedálni vystriedali všetky triedy, aby si mohli napiecť vlastné perníky. Krásnymi formičkami najrôznejších tvarov si ich deti povykrajovali a dali piecť. Pri pečení nám pomáhala teta školníčka, ktorá sa každý rok stará o to, aby mali perníky krásnu zlatistú farbu. Teraz sa už budeme celý týždeň touto vianočnou dobrotou hostiť, ale zopár perníkov deti donesú aj domov, aby sa podelili aj so svojimi blízkymi.

• Na sviatok sv. Mikuláša na našu školu nezabudol a navštívil nás Mikuláš s plným batohom darčekov pre deti materskej aj základnej školy. Najskôr sa prihováral a rozdával darčeky v materskej škole. Škôlkari si pre neho pripravili pekný program, ktorým sa Mikulášovi poďakovali za návštevu aj sladké darčeky. V základnej škole si Mikuláš vypočul piesne a básne od všetkých žiakov, nezabudol ani na spoločné modlitby a rozdávanie darčekov. Deti si jeho návštevu užívali, mali z neho radosť a rady sa sním aj porozprávali.

• Vážení rodičia!

Podľa VYHLÁŠKY 262 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, majú opäť povinnosť prekrytia aj deti, ktoré navštevujú základnú školu.

Prosím Vás, aby už zajtra, t.j. v piatok 26. 11., mali všetky deti v škole rúško.

Ďakujem za porozumenie!

vyhlaska_262.pdf

• November je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa. 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa. Práve preto si organizácie pôsobiace na Slovensku v oblasti ochrany detí pred násilím zvolili práve 19. november za deň, kedy BY MALO BYŤ HLAS DETÍ LEPŠIE POČUŤ!

Bubnovali aj deti z našej materskej a základnej školy. Využili na to rôzne zábavné pomôcky a techniky, pri ktorých sa zabavili, a zároveň poslali do sveta svoj HLAS.

• Pravidelne si v našej materskej a základnej škole v jeseni vyrábame šarkany z odpadových eko-materiálov. Každý rok sa deťom podarí vytvoriť krásnych šarkanov z najrôznejších odpadov.

• Základná škola s materskou školou Čimhová
    Čimhová 6, 02712